HAYALLER KONUŞULDU

HAYALLER KONUŞULDU
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP), okulun ilk günü için renkli bir oryantasyon programı gerçekleştirdi.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan kurucu rektör Prof. Dr. Erol Sayın, tüm öğrencilere yeni akademik yılda başarılar dilediğini belirtirken, Alanya HEP Üniversitesinin geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında önemli detaylara değindi.
Daha sonra söz alan Alanya Belediye Başkan Yrd.  Ali Yenialp “ Yeni dönemin Alanya ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.
Daha sonra sahneye çıkan akademisyen ve iş adamı Semih Yalman “Küçük bir çocuk %98 hayal kapasitesine sahipken üniversite birinci sınıfta bu oran ülkemizde ne yazık ki %2 düşmekte. İnovasyon, üretim, girişim gibi hayale bağlı birçok ekonomik, politik, akademik ve bilimsel tetikler için hayal sağlığı çok çok önemli. Bireysel ve toplumsal gelişim ise tüketim ile değil üretim ile mümkün. Burada bu üretim zenginliğini oluşturacak olan şey hayal.”  Diyerek akademik yıla başlayan eski ve yeni öğrencilere ileride hedeflerine ulaşmaları için hayaller kurmaları gerektiğini söyleyerek hayallerini sorgulamaları için yöntemler anlattı.
Etkinliğin son kısmında, Semih Yalman kendi deneyimlerinden yola çıkarak sektöre, hayata ve hayal kurmaya dair çeşitli örnekler verdi. Etkinlik, öğrencilerin yönelttiği soruların ardından sona erdi.
 

Haber Galerisi

Site Haritası