MADALYALAR AHEP’Lİ ŞEF ADAYLARINA

MADALYALAR AHEP’Lİ ŞEF ADAYLARINA

MADALYALAR AHEP’Lİ ŞEF ADAYLARINA

27-28-29 Ekim 2017 tarihlerinde Alanya Kültür Sarayı’nda gerçekleşen ve Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği’nin düzenlediği 6. Alanya Belediyesi Altın Kepçe Uluslararası Yemek Yarışması’nda üniversitemiz Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri yer aldı.

Yurt içi ve yurt dışından pek çok yarışmacının ve değerli jürilerin 3 gün boyunca Alanya’da bulunduğu yarışmaya katılan yarışmacılar; profesyonel aşçılar, lise ve üniversite öğrencilerinin kategorilerinde yarıştılar.

Üniversitemiz Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü 3. sınıf öğrencilerinden Ahmet Can Arıtürk ‘Pratik Gençler Üniversite Yılın Altın Öğrencisi Yarışması’ kategorisinde bronz madalya kazandı. Yarışmaya ekip olarak katılan 1.sınıf öğrencilerimiz; Yusuf Fırtına, Yaşar Can Algün ve Emir Şahin de ‘Pratik Gençler Üniversite Ekip Yarışması’ kategorisinde bronz madalya kazandılar.

Etkinliğin kayıt masasında görev alan, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü hazırlık sınıfı öğrencileri ve 1. sınıf öğrencileri ise katılımcılara 3 gün süren yarışma boyunca yardımcı oldular.

Haber Galerisi

Site Haritası