ATATÜRK’Ü ANDILAR

ATATÜRK’Ü ANDILAR

Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) öğrencileri 10 Kasım nedeniyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü çeşitli programlarla andılar.

Alanya HEP Üniversitesi ve Sosyal Aktiviteler ve Sosyal Sorumluluk (SASST) topluluğu öğrencileri iş birliği ile Mor Salon’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından şiirler, konuşmalar ve video gösterimleri eşliğinde anma etkinliği gerçekleştirildi.

Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşan kurucu rektör Prof. Dr. Erol Sayın “ Böyle günlerde yas tutmak yerine, Atatürk’ü anlamak ve anlatmak gerekir.” Diyerek Atatürk’ün felsefisini katılımcılarla paylaştı.

Alanya HEP Üniversitesi Türkoloji Araştırmaları Topluluğu (TÜAT) ve Uluslararası İlişkiler Ofisi öğrencileri de Alanya Atatürk Evi’ne giderek orada anma programını gerçekleştirdiler.

Alanya Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene katılan Alanya HEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner ise “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet, saygı, minnet ve özlemle anıyoruz...” mesajını yayınladı.

Haber Galerisi

Site Haritası