YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi Uluslararası Ilişkiler Ofisi, American Life ve StudyZone işbirliğinde ‘Work and Travel ve Yurt Dışı Eğitim Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Mor Salon'da gerçekleşen toplantıya akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Toplantıda konuşan Eğitim Danışmanı Fatih Sayın, “Work and Travel sadece üniversite öğrencilerinin katılabildiği bir değişim programı. Dünyada yaklaşık her yıl 100 binin üzerinde öğrenci katılıyor. Hem çalışıp hem gezme programıdır. Sadece ABD’de vardır. Work and Travel, bir para kazanma programı değil. Sadece gezme programı da değil. Orada çalışacağınızın bilincinde olmalısınız. Aile ve akraba yanında konaklama imkanı bulunmuyor. İngilizce öğrenme programı değil, olanı geliştirmeye yardımcı olan bir programdır." Dedi

Yurtdışında yüksek lisans ve dil eğitimi almanın avantajları, eğitim ücretleri ve şartları, yurt dışında eğitim hazırlık süreçleri ve ülke seçiminde dikkat edilmesi gereken konularda detaylı bilgilerin verildiği toplantıda, öğrencilerimiz merak ettikleri soruları paylaştılar.

Toplantı sonrası yapılan çekilişte 3 öğrencimiz Ingilizce konuşma kursu kazandı.

Haber Galerisi

Site Haritası