Geçen sene ilki gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören Bölgesel Kariyer Fuarları’ndan “Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF)”, bu sene 16-17 Mart 2020’de...

Geçen sene ilki gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören Bölgesel Kariyer Fuarları’ndan “Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF)”, bu sene 16-17 Mart 2020’de...

Sayın Cumhurbaşkanımızın 03.10.2018 tarihinde 2018-2019 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni’nde yaptığı konuşma gereğince, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynaklı Ofisi tarafından Türkiye genelinde üniversitelerce bölgesel kariyer etkinliklerinin yapılması planlanmıştır. Etkinlik kapsamında her bölümden öğrencilere ve mezunlara yönelik yüzlerce firma yer almakta ve etkinlik için belirlenen salonlarda etkinliğe katılan firmalar tarafından eğitimler düzenlenmektedir. Bu eğitimlerin yanı sıra mezun ve mezun adaylar için iş imkanı, öğrenimi devam eden öğrenciler için staj imkanı bulabilecekleri bir ortam oluşturulmuştur.
 
Üniversitemizin paydaş üniversite olarak görev ve rol aldığı Bölgesel Kariyer Fuarları’ndan “Güney Kariyer Fuarı” ilk kez 21-22 Mart 2019 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenmişti. Bu yıl ise 16-17 Mart 2020 tarihleri arasında Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde ve paydaş üniversitelerin katılımıyla ikinci kez düzenlenmesi planlananan Güney Kariyer Fuarı’nın hazırlıkları tüm hızıyla devam etmekte.
 
Hazırlık sürecinin ilk adımı olarak Isparta’da, Süleyman Demirel Üniversitesi Kariyer Planlama ve Mezunlarla İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ev sahipliğinde ve 15 paydaş üniversite temsilcisinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantıya, AHEP Kariyer ve Mezunlar Birliği Merkez Sorumlusu Ar. Gör. Kemal COŞKUN üniversite temsilcimiz olarak katılmıştır. Toplantıda, fuarın içeriği hakkında bilgi alışverişinde bulunularak, fuarı ziyaret edecek tüm öğrencilerin alacağı verimi en üst seviyeye çıkaracak konular hakkında fikir birliğine varılmıştır. Son olarak fuar alanı gezilerek toplantı süreci tamamlanmıştır.
 

Haber Galerisi

Site Haritası