AHEP'te Yöresel Lezzetler..

AHEP'te  Yöresel Lezzetler..
  YABANCILARIN DA İLGİ GÖSTERDİĞİ KURSA 300 KİŞİ KATILDI
Yöresel lezzetler yemek kurslarına, Alanyalı ev hanımlarının yanı sıra yerleşik yabancılar da büyük ilgi gösteriyor. Şimdiye kadar düzenlenen toplam 9 kursta, 300 kursiyere Alanya yemekleri öğretildi. Ücretsiz olan kurslar periyodik aralıklarla tekrarlanacak.
Alanya’ya özgü yöresel yemeklerinin öğretilerek yaşatılması amaçlanan bu kursta 4 gün boyunca geçmişten günümüze taşınan pek çok yemeğin yapımı öğretiliyor.
Üniversitemizde 30 kişinin katıldığı Yöresel Yemek Atölyesi’nin 9. etabında hülüklü çorba, laba dolması, ayva yemeği ve soğan yahnisi gibi Alanya’ya özgü yemeklerin yapımı uygulamalı olarak gösterildi.

Gastronomi Mutfağımızdaki Yöresel Yemek Atölyesi’nde öğretilen başlıca yemekler ise, Hülüklü Çorba, Un Çorbası, Darı Çorbası, Laba Dolması başta olmak üzere, Bumbar Dolması, Göleviz Yemeği , Kabuklu Kuru Fasulye Yemeği, Kuru Patlıcan Yemeği, Bal Kabağı Yemeği, Ayva Yemeği , İlibada Sarması ,Tavuklu Pilav, Kıymalı Pilav, Fasulye Piyazı, Ülübü Piyazı, Taratorlu Patlıcan, Dikenli Kabak, Yoğurtlama, Alanya Çöreği, Kırtakı, Kak, Kabak Tatlısı, Çiğirdik, Kaşık Helvası, Öküz Helvası ve  S Pasta’dan oluşuyor

Haber Galerisi

Site Haritası