FRIDAY TALKS (CUMA SÖYLEŞİLERİ 1)

FRIDAY TALKS (CUMA SÖYLEŞİLERİ 1)
Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi’nin düzenlediği “Friday Talks” (Cuma Söyleşileri), Mimar Osman Güngör’ün “Mimarlık ve Yaşam” isimli sunumu ile geçtiğimiz hafta başladı.
Her hafta gerçekleşecek olan Cuma Söyleşileri, Mimarlık Eğitim programında yer alamayan ama bir mimarın farkında olması gereken kültürel birikimin  –mimarlığın profesyonel aktörleri, resim, heykel, edebiyat, film, gündelik yaşam, felsefe, sosyoloji, psikoloji- eğitim ortamına bu söyleşiler aracılığı ile katılmasını, öğrencilerin bu konulara ilişkin farkındalıklarını arttırmayı amaçlamaktadır.
Alanya’da yirmi yılı aşkın süredir profesyonel mimar olarak çalışmakta olan Sayın Osman Güngör, mimarlığın sadece bir meslek değil, aslında bir yaşam tarzı olduğunu, tasarlama eyleminin insanın gündelik yaşamını nasıl etkilediğini anlattığı söyleşisinde, öğrencilerin mezun olduktan sonra, iş yaşamında karşılaşacakları olası konuları kendi yaşamından kesitlerle örnekledi.  
Söyleşinin sonunda, isminin öyküsünün ilkokul 5. Sınıf öğrencisi iken ilk çalışma deneyimi olan eğrilmiş inşaat çivilerinin düzeltilmesinden alan, otobiyografisi olan “Eğri Çiviler” isimli kitabı öğrenciler için imzalayan Sayın Osman Güngör’e bize ayırmış olduğu zaman ve söyleşisi için çok teşekkür ediyoruz. 
 

Haber Galerisi

Site Haritası