AHEP’Lİ GÖNÜLLÜLER DURMAK BİLMİYOR

AHEP’Lİ GÖNÜLLÜLER DURMAK BİLMİYOR
 

Son yıllarda Gönüllülük faaliyetleriyle sık sık adından söz ettiren üniversitemiz, Dünya Gönüllüler Günü ve Dünya Engelliler Günü ile ilgili yapılan faaliyetlere yoğun bir katılım gösterdi. 

Gönüllü Etkinliklerde Boy Gösterdiler

İlk olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için gerçekleşen etkinliklere katılan üniversitemizin akademisyenleri ve öğrencileri faaliyetlere katılan özellikle engelli çocuk ve gençlerin güzel bir gün geçirmeleri için yakından ilgilendiler.
Bu sene 4 Aralık 2016 tarihinde 7.si gerçekleştirilen Alanya Noel Pazarı’nda  Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimiz, üniversitemizin mutfak dersleri öğretim elemanı olan ve geçtiğimiz yıl ülkemizi Avrupa`da Bocuse D`or yarışmasında temsil eden ünlü şef Mutlu Şevket Yılmaz danışmanlığında “Alanya Avokadosu” kullanarak çeşitli tarifler hazırladılar. TC Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, Alanya Turizm İşletmecileri Derneği ve Alanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü destekleriyle katıldıkları Noel Pazarı etkinliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan tariflerle Alanya Avokadosu kullanılarak sunulan özel ürünler katılımcıların yoğun ilgisini çekti.  Geçtiğimiz yıl ilk kez yine öğrencilerin hazırladıkları tariflerle katılan öğrencilerimiz kazandıkları gelirleri Alanya Huzur Evi’nin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak adına yaptıkları ziyaret kapsamında kullanmışlardı.
Geçtiğimiz yıl Gönüllü Topluluğu başkanı olarak görev alan  Gastronomi ve Mutfak Sanatları öğrencisi Berke Sivri gönüllülük faaliyetlerinin önemine değinmek için yaptığı açıklamada: “Sosyal sorumluluk bilincini oluşturma ve Gönüllü çalışmaların önemini göstermek için her yıl 5 Aralık’ta kutlanan Dünya Gönüllüler Günü biz Alanya HEP Üniversitesi öğrencileri açısından da önemli bir değere sahip. Üniversitemizin ve yerel kaynakların destekleriyle geçtiğimiz yıl yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleri bizlerin her zaman mutlu ve topluma yararlı hissetmesini sağladı. Problemlerin, eksikliklerin, engellerin üstesinden birlik olarak gelinebileceğinin farkında olan bizler, güldürdüğümüz bir çocuk yüzünün bize verdiği başarı hissini ve yüreklerimizde bıraktığı izleri gururla taşımaya devam ettik, edeceğiz. Bu haklı gururu yaşamanız, gülen gözler görmeniz, geleceğe ışık olacak nesillere küçük de olsa faydalı olmanız ve Gönüllü kalmanız dileğiyle.” Dedi.
 
 

Haber Galerisi

Site Haritası