KULEDEN YÖNETİME

KULEDEN YÖNETİME

Üniversitemiz Turizm İşletmeciliği Bölümü öğrencileri İşletme Yönetimi dersinde inovasyonel düşünmeyi geliştirmeye yönelik olan ‘Marshmallow Challange’ etkinliğini gerçekleştirdi. Spagetti çubuğu, bant ve ip kullanarak oluşturdukları kulelerin en üstüne bir adet marşmelow koyarak en yüksek kuleyi kurmaya çalışan öğrenciler bu uygulama ile birlikte eğlenceli zaman geçirirken aynı zamanda etkili örgüt yönetimi konusunu deneyimleyerek öğrendiler.  

Geleceğin İnovatif Yöneticileri AHEP ’te Yetişiyor
Bu uygulama sayesinde ileride yönetici olduklarında hem bir ekip yönetme, hem de ekip çalışması  yaparken bütünün bir parçası olarak hep birlikte sonuca ulaşma deneyimini tattılar. Çalışmanın amacı, öğrencilerin etkin ve etkili iletişim ile kısa sürede verilen bir hedefi en efektif şekilde yerine getirirken takım çalışmalarında ve liderlik konusunda öğrendikleri iletişim teknikleriyle karar verme süreçleri ve problem çözme yöntemlerini uygulamalı olarak test etmeleriydi.
Dünyaca ünlü TED konuşmalarında yapılan deneysel araştırmalarda farklı iş grupları, farklı yaş grupları ve hatta anaokulu öğrencileri de dâhil olmak üzere  yüzlerce kişi üzerinde yapılan bu uygulamada İşletme mezunlarının farklı fikir ve bakış açılarına açık olması gerektiği sonucuna varılmıştır. Bu sebeple henüz birinci sınıf öğrencilerine bu çalışma titizlikle yaptırılarak mezun olduklarında çok yönlü yöneticiler olmaları hedeflenmiştir. 
 

Haber Galerisi

Site Haritası