AHEP’TEN DÜNYADA BİR İLK : GEMİversite

AHEP’TEN DÜNYADA BİR İLK : GEMİversite

 

 Üniversitemiz eğitim alanında bir ilke imza attı. “Alanya ‘nın Üniversitesi” sloganıyla çıkış yapan ve açıldığı günden beri “ Alanya bizim kampüsümüz” felsefesiyle hareket eden  üniversitemiz ders işlemek için farklı bir yer tercih etti. 

Hans Jueren Rasmussen tarafından “Küresel Isınma” üzerine gerçekleştirilen workshop 17- 18 Şubat tarihlerinde Alanya İskelesi’nde bulunan Starcraft teknesinde gerçekleştirildi.
"Gezegenimizi Kurtarmak" (Saving Our Planet) adlı organizasyonun kurucularından birisi, aynı zamanda "İklim Okulu" nun kurucusu ve eğitmeni olan Rasmussen’in verdiği eğitime üniversitemizin öğrencileri ve akademisyenleri yoğun ilgi gösterdi. Uzun yıllar psikolog olarak çalışan ve aynı zamanda eğitimcilik yapan Rasmussen, emeklilik yıllarında kendisini şu an yeryüzünün en önemli konusu olan “Küresel Isınma konusunda bilinçlendirme çalışmalarına adamıştır.

Çalışma sonunda öğrencilerimizin hazırladığı müzik dinletisi eşliğinde programın yorgunluğunu attılar.

Workshop organizasyonunu düzenleyen üniversitemizin Mimarlık Fakültesi Dekanı Zeynep Onur Üstün, ev sahipliği yapan Starcraft teknesinin sahibi Önder Kabakçı’ya eğitime ve üniversitemize verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti.

Haber Galerisi

Site Haritası