BARIŞ MANÇO 7'DEN 77'YE ŞARKILARIYLA ANILDI

BARIŞ MANÇO 7'DEN 77'YE ŞARKILARIYLA ANILDI

 

 Üniversitemizin  Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu öğrencileri bu yıl üçüncüsü düzenlenen Barış Manço Anma Programı’nı gerçekleştirdiler. Üniversitemizin Mor Salon'unda gerçekleştirilen anma konserine Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet D. Öner , Alanya Belediye Başkanını temsilen Melike Nazifoğlu, Barış Manço Koleji Müdürü Ahmet Ünal, Barış Manço Koleji Genel Koordinatörü Tuba Kılınç, üniversitemizin akademisyen ve öğrencileri katıldı. 
Barış Manço'nun klibi Alanya’da çekilen 'Beyhude Geçti Yıllar' şarkısıyla başlayan anma konserinin açılış konuşmasını yapan Rektör Öner, Barış Manço gibi büyük bir sanatçıyı unutmayan ve yaşatmaya devam eden Sosyal Aktivite ve Sosyal Sorumluluk Topluluğu öğrencilerine teşekkür etti. Konsere Barış Manço Koleji öğrencileri korosu da katılarak Barış Manço şarkılarını işaret dili eşliğinde söylediler.

 Üniversitemiz öğrencilerinin oluşturduğu müzik grubuyla devam eden programda her yıl olduğu gibi bu yıl da salon eşliğinde Barış Manço şarkıları söylendi. Son olarak sahne alan Alanya’nın sevilen müzisyenlerinden Sipan Bicerman, Emirhan Özbayram ve Batuhan Güngör Barış Manço şarkıları eşliğinde programı bitirdi. 

Salonun doluluğu karşısında oldukça duygulandıklarını söyleyen SASST Başkanı M. Berke Sivri “ Kültürel ve sanatsal gelişime katkıda bulunmak bizim için oldukça önemli sosyal sorumluluk faaliyetleri arasında yer alıyor. Etkinliğimizin amacı dünyanın sayılı sanatçılarından Barış Manço’yu yeni gelen nesillere anlatarak unutulmamasını sağlamak. Bugün bizi dinlemeye gelenler arasında Barış Manço Koleji ve kardeş okulu olan Alantur Ayhan Şahenk okullarından gelen ilkokul öğrencilerinin şarkılara eşlik etmesi ve yüzlerindeki mutluluğu görmek topluluk olarak yaptığımız işin ne kadar anlamlı olduğunu bize hatırlattı.” Dedi. 

Haber Galerisi

Site Haritası