AHEP GELENEKSEL AŞÇILAR BULUŞMASI’NDAYDI

AHEP GELENEKSEL AŞÇILAR BULUŞMASI’NDAYDI

1 -2 Nisan tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Türkiye Aşçılar Derneği’nin düzenlediği '6'ncı Geleneksel Aşçılar ve Tedarikçiler Buluşması'nda üniversitemiz öğrencileri ve Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet D. Öner’de yer aldı. Alanya Belediyesi’nin fuar alanına kurduğu dev 'Alanya Geleneksel Mutfağı' standında Alanya’nın yöresel tatları katılımcılara, yalnızca Alanya yemeklerinin ikramından oluşan menü sunuldu. Akdeniz Aşçılar Derneği, üniversitemizin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri ve Alanya Belediyesi mutfak ekibi iş birliğiyle gerçekleştirildi.

AHEP ÜNİVERSİTESİ ALANYA AVAKADOSU TANITTI

 Üniversitemizin Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerimizden Berke Sivri, Sibel Güvener, Doruk Çarıkçıoğlu ve Ahmetcan Arıtürk ve uluslararası ödüllere sahip mutfak eğitmeni Mutlu Şefvket Yılmaz Alanya’nın gelenekselleşen lezzeti avokado meyvesinden farklı lezzetleri misafirlerin beğenisine sundu.

Standı ziyaret edenler arasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya eski kaymakamlarından Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan, Alanyalı Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da vardı.

Haber Galerisi

Site Haritası